עיצוב פרגולות מעץ גושני

אם גם אתם מעוניינים לעצב פרגולות מעץ גושני, להלן כל מה שתצטרכו לדעת על התקני ההצללה המתקדמים ביותר שתוכלו למצוא. עיצוב הפרגולות תלוי במספר רבדים כמו בסיס הפרגולה, התקן ההצללה עצמו וההתקנים השונים להתקנה על גג ההצללה להגנה משמש, גשם, לחות ומשקעים נוספים. נתחיל לעבור על כל חלקי הפרגולה. לבסוף, תדעו בדיוק כיצד מעצבים פרגולות מעץ גושני כנדרש.
 
רגליות הפרגולה
 
בפרגולה תלויה הצמודה לקיר יש 2 רגליים המותקנות ממול לקיר, ובפרגולה שאינה צמודה ישנן 4 רגליים כמו שולחן. המבנה של הרגליים צריך להיות כבד ויציב המיועד לנשיאת פרגולות, עם קצוות ייעודיים להטמעה באדמה, יחד עם משקולות כבדות המשמשות להטמעה עצמה. חשוב לבחור בזהירות גם את הרגליים וגם את המשקולות. באשר לעיצוב, ניתן להישאר בעיצוב המודרני ולרכוש רגליים מרובעות, או לפנות לעיצוב הכפרי ולרכוש רגליים מאסכולת עיצוב עגולה יותר עם קצוות מעולרדים.  
 
עיצוב הצללה לגינה
 
גג הפרגולה
 
גג הפרגולה יכול להיות עשוי מקשה אחת או עשוי רפפות: תריסים אופקיים המשמשים להזחה ממש כמו התריסים האנכיים שעל הקיר בתוך הבית. את ההזחה ניתן לעשות או באמצעות מוט מכני או באמצעות הידראוליקה או באמצעות הפעלה חשמלית. בחלק מדגמי הפרגולות ההידראוליים או החשמליים ניתן לקפל כליל את הגג ולהכניסו לתוך פיר, וזאת בתנאי שהתקנתם פרגולה צמודת קיר על קיר עבה המאפשר חציבה לצורך כך. גם אם הקיר דק, המתקין יוכל לגבס לכם קופסת גבס להדבקה על הקיר והתקרה אליה יוכנס גג הפרגולה המקופל.
 
הגנה על גג הפרגולה
 
על אף כי זה כביכול נתון טכני ולא עיצובי, למעשה הוא מאד עיצובי כי ההגנות נעשו לאמצעי עיצוב דקורטיבי ויפה בעת האחרונה. ניקח לדוגמה את ההגנה הכי מפורסמת שוודאי כבר ראיתם: גוף קשיח שקוף המעטה את הגג. גוף זה עשוי מחומר הנקרא סנטף, וכיום הוא לא מגיע רק בעיצוב שקוף אלא בשלל צבעים כולל כחול, ירוק, אדופ או צהוב, למשל. הסנטף ללא ספק מוסיף צבעים לעיצוב הפרגולה שלכם. אפשרות נוספת היא לעבות עם מתכת עמידה כמו נירוסטה או אלומיניום בשכבה דקה או עם זכוכית משוריינת דקה. כל ההתקנים הללו צבעוניים ומשפיעים על עיצוב הפרגולה.