תריסי גלילה

בבתים רבים לא ניתן למצוא תריסים להגפה בחלונות, מה שמצריך את הדייר למצוא פתרונות ניידים אך איכותיים המסוגלים להחשיך או לספק הצללה לביתו כנדרש. בחירת תריסי גלילה נעשית בסופו של דבר על בסיס אחד מהשניים:

1.חומר קשיח – עץ, תריסול וכל חומר אחר המכיל שלבי תריס קשיחים להנחה פנימית בקדמת החלון.

2. בד המהווה שלבי תריס – נקרא גם "וילון רומאי". זהו וילון גלילה לכל דבר ועניין, עם שלבים מבד.

בחירת תריסי גלילה אינה תלויה רק בחומרי הייצור אלא בסגנון העיצוב והתאמתו לסגנון העיצוב הביתי באופן כללי. כך, למשל, כאשר קירות הבית מכילים צבע כהה, הנטייה היא לבחור בווילון חום עץ המהווה תריס ונציאני, ואם מדובר בווילון שישהה ליד קיר לבן – חופש הבחירה מתעצם גם לווילונות בגוונים הבהירים יותר. כך או כך, כאשר בוחרים תריסי גלילה נהנים מהיתרונות הבאים.

תריסי גלילה

פתיחה וסגירה בהתאמה אישית

בעוד אשר וילון הסטה חשוף להסטה ימינה ושמאלה מעבר לנקודה בה עצרתם את ההגפה, תריסי גלילה ננצרים על הנקודה בה עצרתם את חבל הגלילה. בדומה לסך שמש של מכונית, ניתן לשלוט באופן מלא בגובה הווילון, כלומר ברמת החשיפה שלנו לשמש באור יום.

התריס - ככלי המעצב את הבית

בעוד אשר תריס רגיל החצוב בתוך החלון אינו משפיע על עיצובו המהותי של הבית, כאשר מדובר בתריס גלילה פנימי, הנמצא בתוך הבית, העיצוב יכול להשתנות ללא היכר ולסייע לחדר לשדרג את מראהו הפנימי. תריסי גלילה מתאימים גם לחדרי בנות וגם לחדרים בעיצוב כפרי, גם לחדרי ילדים וגם לחדרים של גדולים. ביקור בחנות תריסי גלילה יבהיר לכם בתוך זמן לא רב מהו התריס הרצוי לעיבוי תפאורת החדר בו אתם מטפלים.

שליטה טובה יותר בהטיית שלבי התריס

בעוד אשר התריס – כשהוא חצוב בחלון מצריך אתכם להסיט ידית מיתוג קטנה ובלתי נגישה, בתריסי גלילה ניתן לשנות את הטיית שלבי התריס באמצעות מוט צד הממוקם בקצה התריס.

עמיד, אינו מצריך תחזוקה

בשונה מתריס רגיל שצריך לשמן – תריס הגלילה יכול לעמוד שנים רבות באותו מצב ללא כל פעולת תחזוקה. התריס מתבסס על חבל גלילה ומוט ועל כן נותר נגיש עם 100% ביצועים בכל עת.